Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

ÚPVII hľadá odborných hodnotiteľov na projekty z oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológie

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) pokračuje v zvyšovaní transparentnosti a v zapájaní verejného sektora do svojich procesov. Vyhlasuje ďalšiu výzvu na zapojenie odborných hodnotiteľov do rozhodovania o projektoch financovaných z verejných a európskych zdrojov.

Uchádzači, ktorí majú záujem stať sa odbornými hodnotiteľmi, musia spĺňať všeobecné, odborné aj osobnostné kritériá. Podmienkou je vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa, dokladovaná prax v danej oblasti, znalosť posúdenia vhodnosti, účelnosti a navrhovaného spôsobu realizácie projektu, znalosť posúdenia administratívnej a prevádzkovej kapacity žiadateľa o poskytnutie pomoci a v neposlednom rade znalosť moderných technologických trendov v daných oblastiach.

„Odborní hodnotitelia majú možnosť rozhodnúť, na ktoré z projektov poputujú finančné prostriedky. Je to veľmi transparentné a moderné riešenie, ktoré umožňuje do procesu výberu zahrnúť odborníkov z radov verejnosti,“ uviedol vicepremiér Richard Raši.

Výzva pre projekty z oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológie je pokračovaním piatich výziev ÚPVII na pomoc malým a stredným podnikom s inovatívnym potenciálom.

„Prostredníctvom jedinečného  modelu hybridného financovania sme vo výzvach v oblasti Smart Cities podporili inovačné riešenia piatich firiem sumou takmer 1,7 milióna eur, z čoho polovicu poskytol súkromný sektor,“ vysvetlil podpredseda vlády.

Malé stredné podniky, ktoré uspeli vo výzvach v roku 2018, predstavili riešenia na vizualizáciu v urbanistickom plánovaní,  problému s rezidentským parkovaním v mestách, detekciu únikov vody, likvidáciu odpadu formou bio rozkladu v špeciálnom  kontajneri, ako aj monitorovanie spotreby energií samosprávy. V rámci pomoci de minimis mohli spoločnosti dostať dotáciu v maximálnej výške 200-tisíc eur.

Záujemcovia môžu predkladať žiadosti na zaradenie do zoznamu odborných hodnotiteľov na projekty z oblasti priemyslu 4.0, kybernetickej bezpečnosti a biotechnológie v písomnej forme v slovenskom jazyku do 31. januára 2019. Bližšie informácie a podmienky výzvy sú zverejnené na našej webovej stránke.