Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Vicepremiér Raši odletel na ministeriál OECD do Paríža, Slovensko podujatiu predsedá

Slovensko bude 22. a 23. mája 2019 predsedať zasadnutiu Rady ministrov Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) v Paríži, na ktorom sa zúčastnia ministri z viac ako 37 krajín. Na podujatie do Paríža  odletel aj podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Kľúčovou témou zasadnutia je totiž digitálna transformácia, ktorá spadá práve pod úrad vicepremiéra. Slovensko tak bude mať jedinečnú príležitosť otvoriť mimoriadne dôležité hospodárske témy, ktoré majú dopad na pracovný trh a sociálne prostredie.

Do Paríža odcestoval tiež premiér Peter Pellegrini, ktorý vedie slovenskú delegáciu a celému ministerskému zasadnutiu Rady OECD predsedá. Okrem neho a vicepremiéra na podujatí vystúpia aj ďalší členovia vlády. Zúčastnia sa na ňom aj minister financií Ladislav Kamenický, minister hospodárstva Peter Žiga, šéfka rezortu školstva Martina Lubyová, štátny tajomník ministerstva životného prostredia Norbert Kurilla a tiež zástupcovia ďalších rezortov.

Cieľom predsedníctva na zasadnutí Rady ministrov OECD je prediskutovať vybrané kľúčové témy a určiť priority pre prácu OECD na najbližší rok. Účastníci sa zamerajú najmä na digitálnu transformáciu pre udržateľný rozvoj.

Slovensko už svoju Stratégiu digitálnej transformácie má, 7. mája 2019 ju na svojom rokovaní schválila vláda SR. Materiál definuje priority a konkrétne opatrenia v oblasti digitálnej agendy. Jej hlavnou víziou je urobiť zo Slovenska do roku 2030 modernú krajinu s inovačným a ekologickým priemyslom, ktorá bude schopná ťažiť zo znalostnej digitálnej ekonomiky a dátovej ekonomiky. Slovensko je jednou z prvých krajín, ktoré takúto stratégiu majú, pripojili sme sa tak k najvyspelejším krajinám sveta. Vychádza z priorít jednotného digitálneho trhu Európskej únie a reaguje na vysoko aktuálne témy, ako je napríklad blockchain či umelá inteligencia. V blízkej dobe bude na ňu nadväzovať akčný plán opatrení, cez ktoré sa v praxi zrealizujú jej ciele.